Ana Sayfa Siyaset 16 Ağustos 2021 30 Görüntüleme

Akşener’den iktidara göçmen politikası tepkisi: “Türkiye göçmen hendeği olmuştur”

İYİ Parti lideri Meral Akşener, iktidarın göçmen politikasına tepki gösterdi. Akşener, ”Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünkü iktidarının göçmen politikası diye bir politikası yok ve dünyadan haberleri yok. Dış politikada eğer burayı bir artı değer olarak kullanmak amaçlıysa bu kapıların açılması bundan daha ahmakça bir eylem olamaz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine devam ettiği Gümüşhane ilinde bir basın açıklaması yaptı. Akşener, Taliban’ın Kabil’i ele geçirmesi sonucunda Afgan göçü sorununun Türkiye için sonuçlarının ne olacağı ve Türkiye’nin göçmen politikası hakkındaki görüşlerini paylaştı. Afgan meselesi konusunda iktidarın dış politika açıklamalarında tutarsız olduğunu dile getiren Akşener çok sert tepki gösterdi.

Akşener, açıklamasında; yaptığı ziyaretlerde propaganda yapmadığını, propaganda ve övmeleri seçim zamanına bıraktığını belirterek, emekçi basının da, emeklilikle ilgili derin problemi olan insanların da, işsiz gençlerin de bugün yaptıkları çalışmanın bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

Akşener’in konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

‘BUGÜNKÜ İKTİDARIN GÖÇMEN POLİTİKASI DİYE BİR POLİTİKASI YOK’

“Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünkü iktidarının göçmen politikası diye bir politikası yok ve dünyadan haberleri yok. Ya da gariban insanlar üzerinden salakça bir politika izleniyor. Dış politikada eğer burayı bir artı değer olarak kullanmak amaçlıysa bu kapıların açılması bundan daha ahmakça daha salakça bir eylem olamaz. İkincisi 4-5 milyon Suriyeli insan olduğu söyleniyor bu ülkede. Biz o gelen insanlara düşmanlık edemeyiz.

‘AFGAN MESELESİNDE ERDOĞAN’IN KAFASI DEHŞET DERECEDE KARIŞIK’

Başka bir şeyi söyleyeyim 65 milyar dolar para harcandı deniliyor Sayın Cumhurbaşkanının ağzında. Bir arkadaşıma hesaplattım bu 65 milyar dolar nasıl yansıdı size. Adam başı her aileye bu pandemide 800 dolar verilebilirdi. Şimdi geldik Afgan meselesine ben Sayın Erdoğan’ın bu konuda kafasının dehşet derecede karışık olduğunu düşünüyorum. Gelsinler Taliban ile aramızda düşünce farkı yok diyor, diğer taraftan duvar öreceğiz diyor. Şimdi anlaşılıyor ki, Biden ile o özel görüşmede, dışişleri mensuplarımızın bulunmadığı o özel görüşmede bazı şeyler konuşulmuş.

‘TÜRKİYE BİR GÖÇMEN HENDEĞİ OLMUŞTUR’

Basına yansıyan Biden diyor ki, alın bunları bunlar zamanında bizden yana tavır koydular, an itibarı ile Biden bunları asar keser. Niye Biden almıyor kardeşim. Niye Biden çok yakınında çok dost bir ülkede tutup onları memleketine getirmiyor, ABD’ye getirmiyor da bize geliyor. Bu konuda hele şimdi Taliban’ın Kabil’e girdikten sonraki fasılda bu görüşmenin gerçekten böyle olup olmadığını Sayın Erdoğan ve Dışişleri Bakanı açıklamak zorundadır. Türkiye bir göçmen hendeği olmuştur. Bu iktidarın bilerek yaptığı bir iştir.

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com