Ana Sayfa Gündem 15 Ağustos 2021 33 Görüntüleme

Bakan Yanık: “Evde bakım yardımı bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli vatandaşlar için evde bakım yardımı ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yazılı bir açıklama yaparak engelli vatandaşlara evde bakım yardımı ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını belirtti.

Açıklamasında “Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın aileleri yanında desteklenmeleri öncelikli hedeflerimizden birisi. Yaşamlarını kendi başlarına sürdüremeyen, ailesi yanında bakımı mümkün olmayan engelli vatandaşlarımıza kuruluşlarda bakım hizmeti sunuyoruz. Aileleri yanında kalan engellilere ise gündüzlü bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi hizmet modelleriyle destek oluyoruz. Evde bakım yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz” dedi.

EVDE BAKIM YARDIMI BUGÜNDEN İTİBAREN HESAPLARA YATIYOR

Bakan Yanık, 2021 yılı Temmuz-Aralık dönemi için evde bakım yardımının aylık bin 657,86 TL’den bin 797,97 TL’ye çıkarıldığını hatırlatarak, bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen 530 bin vatandaşa ‘evde bakım yardımı’ yapıldığını aktardı. Bakan Yanık, evde bakım yardımı ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını belirterek, “968,2 milyon TL evde bakım yardımı ödemesini bugünden itibaren hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlara hayırlı olmasını dilerim” ifadesini kullandı.

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com