Ana Sayfa Gündem 9 Ağustos 2021 36 Görüntüleme

İzmit Belediyesi Can Yücel’i şiirleriyle anacak

İzmit Belediyesi, ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri kapsamında ünlü şair Can Yücel’i ölümünün 22’nci yıldönümünde şiirleriyle anacak

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri kapsamında 1938 dönemi Türkiye Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in oğlu ünlü şair Can Yücel’i ölümünün 22’nci yıldönümünde anacak.  Anma etkinliği 12 Ağustos Perşembe günü saat 20.30’da Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek. 

ŞİİRLERİYLE YAŞATILACAK

Anma Etkinliği, Can Yücel biyografisi ve hayatına dair videolar ile açılışı yapacak. 262 Tiyatro oyuncuları, sahne sanatları öğrencileri ve Aydili Sanat Derneği Üyelerinin konuk olacağı anma etkinliğinde Can Yücel’in Sevgi Duvarı, Mare Norstrum, Buluşmak Üzere, Her Şey Sende Gizli gibi birbirinden güzel şiirleri seslendirilecek. Konuklar ile Can Yücel’in edebiyat üslubu, çevirmen kimliği, ironi ve saçma olanı birbirinden ayıran usta tekniği üzerine bir söyleşi gerçekleşecek. Türk edebiyatına kazandırdığı birçok eser ile tanıdığımız ünlü şairin ölüm yıldönümünde İzmit Belediyesi, Can Yücel’in şiirlerini İzmitlilerle buluşturacak.

Yurttan Sesler

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com