Ana Sayfa Gündem 6 Ağustos 2021 45 Görüntüleme

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden alındı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden alındı. Selçuk’un yerine Prof. Dr. Mahmut Özer, yeni Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Milli Eğitim Bakanı Selçuk görevden alındı. Selçuk’un istifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu ve kabul edildiği bir süredir konuşuluyordu.

YENİ BAKAN MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Tokat’ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992’de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı. Özer, 1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu.  Temmuz 2002’de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti. Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Mahmut Özer daha önce ÖSYM Başkanlığı görevini icra etmiş, sonrasında Milli Eğitim Bakan yardımcısı görevine getirilmişti.

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com