Ana Sayfa Ekoloji 6 Ağustos 2021 38 Görüntüleme

Milas’ta yangın sürüyor: Yeniköy Termik Santrali tehdit altında

Muğla’da 28 Temmuz’da başlayan orman yangınları, 10 gündür devam ediyor. Yangınlarla ilgili son durumu paylaşan Milas İlçe Belediyesi, Marmaris’teki yangını kontrol altına alan ekiplerin Milas’a geçtiğini belirtti. Gürceğiz ve Bayırköy mahallelerinde devam eden yangınlara, iki helikopterle müdahale edildiğini aktaran belediye, Alevlerin Bayırköy Mahallesi’ne doğru ilerlemesiyle birlikte Yeniköy Termik Santrali’nin çevresindeki çalışmaların hızlandırıldığını kaydetti.

Aktarılan bilgilere göre, bölge halkı, sabah saatleri itibariyle önlemlerini almaya başladı. Kırsaldaki yerleşim yerlerinde, çeşitli önlemler alınmaya başlandı. Gürceğiz’deki yangından kaçan bir yavru köpek kurtarıldı. Ayakları alevlerden dolayı yanan köpeğe ilk müdahalesi yapılarak, su ve mama ihtiyacı karşılandı. Daha sonra tedavisinin yapılması için Milas Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği bilgiye göre ise, dün saat 23.08’e kadarlık  sürede toplamda 16 bin 9 hektarlık alan yandı.

AYDIN

Yangının sürdüğü Aydın’ın Karacasu ilçesine bağlı Bereketli ile Ballıpınar mahalleleri için de tahliye kararı alındı.

MA

Politika Haber

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com