Ana Sayfa Siyaset 3 Ağustos 2021 21 Görüntüleme

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Enerjimiz iktidar tarafından boşa harcanıyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Günlerdir parti yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, kadın ve gençlik örgütlerimiz yangın bölgesinde büyük bir mücadele veriyor. Havadan müdahalenin şart olduğu ortadayken, ülkemizin var olan kaynaklarının ne kadar kötü yönetildiği, ne çok enerjimizin iktidar tarafından boşa harcandığı bir kez daha gün yüzüne çıktı” dedi.

Gökçen yaptığı yazılı açıklamada “Hasta olan parasını kendisi toplasın, çocuğunu okutmak isteyen özel okula yollasın, kadınlar kendi canını kendi korusun, pandemide batan esnaf başının çaresine baksın, yangını vatandaş kendi söndürsün, zaten gençlere iş bulmak da göreviniz değilmiş. Siz ne işe yarıyorsunuz?” ifadesini kullandı.

Gökçen açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Oysa biz, başka türlüsü mümkün derken hayal kurmuyoruz, gerçekleri ifade ediyoruz. Vatandaşa ‘iyi ki evim yanmış diyeceksiniz’ cümlesini kurabilecek pişkinlikteki yöneticiler varsa, biz de vicdanıyla yaşayan milyonlar olarak varız. Başka türlüsü mümkün, bu yangını söndürmek mümkün, kaynakları doğru kullanarak Türkiye’nin bütün sorunlarını çözmek mümkün. Mesele o siyasi tercihi yapmakta.” ifadelerini kullandı.”

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com