Ana Sayfa Ekoloji 2 Ağustos 2021 38 Görüntüleme

Milas Belediye Başkanı: Termik santral için tehlike görünmüyor

Muğla Milas ilçesi Çökertme Mahallesi’nde 4 gündür süren orman yangınlarına havadan herhangi bir müdahale yapılmazken, akşam saatlerinde rüzgarın etkili olmasıyla yangın birçok bölgeye yayıldı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen alevlerin bölgede bulunan Yeniköy Kemerköy Termik Santrali’ne yaklaştığı öne sürüldü.

‘DOĞRU DEĞİL’

Ajansımıza konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Çökerme Mahallesi’ni tamamen tahliye ettiklerini ve yangının termik santral alanına uzaklıkta olduğunu söyledi. Tokat, “Rüzgar yönüne göre yangının termik santrale yaklaşmasına daha çok var. Ortalama 6 kilometre uzaklıkta. Rüzgar da santralin olmadığı yöne doğru esiyor. Şuanda iş makinalarıyla hatlar oluşturuluyor. Orman ve itfaiye ekipleri içerdeki müdahaleleri sürdürüyor” bilgisini paylaştı.

SABAHA KADAR ÇALIŞILACAK

Yangının termik santrale yaklaşması durumunda ciddi sıkıntılar yaşanacağını ifade eden Tokat, “Sabaha kadar böyle bir riskin olmayacağını öngörüyorum. Şuan sadece iş makinaları ve arazözlerle çalışabiliyoruz. Sabaha kadar burada çalışacağız. Sabah havadan ve karadan müdahale yapılacak. Şuanda termik santral için bir tehlike görünmüyor” şeklinde konuştu.

MA

Politika Haber

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com