Ana Sayfa Gündem 2 Ağustos 2021 40 Görüntüleme

Gündoğmuş ilçe merkezi tahliye ediliyor

Antalya’da yangının yaklaşması üzerine 2.100 nüfuslu Gündoğmuş ilçesinin tahliye edilmesine karar verildi. İlçedeki camilerden tahliye anonsları yapılmaya başlandı.

Alevlerin ilçe merkezine çok yaklaştığı bildirildi. Gündoğmuş ilçesinde Ümütlü Mahallesi ve ilçe girişindeki Senir Mahallesi’nin, saat 15.00 sıralarında duman altında kaldığını, mahalleye girişe izin verilmediğini bildirdi.

İtfaiye ekipleri, Senir Mahallesi’nde yangın söndürme çalışmalarına devam ederken, helikopterlerle de havadan müdahale ediliyor. Alevler, ilçeye yakın noktadaki Bernek Dağı’na da ulaştı. Dağın yamacında bulunan ilçeyi alevler tehdit ediyor.

Gündoğmuş’a bağlı Serinyaka ve Çiçekoluk mahalleri sakinleri, orman yangınına karşı Antalya- Gündoğmuş yolunun güney yönünde 10 metrelik koridor oluşturmaya başladı. Serinyaka Mahallesi’nin muhtarı Nadir Şahin’in çağrısı ile Manavgat ve Alanya’da yaşayan Serinyakalılar ve Çiçekoluklular, mahallelerine giderek yol kıyısındaki ağaçları kesti, otları temizledi, bazı ağaçları da budadı.

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com