Ana Sayfa Gündem 2 Ağustos 2021 39 Görüntüleme

ABD’den koronavirüs aşılaması ile ilgili yeni araştırma

ABD’de yapılan bir araştırma yeni tip koronavirüse karşı tam aşılı olan kişilerin yüzde 1’inden azının virüs kaptığını ortaya koydu.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi verilerine dayanarak Kaiser Family Foundation tarafından yapılan araştırmaya göre, koronavirüs vakalarının yüzde 90’dan fazlası ve hastaneye başvuru ve ölümlerin ise yüzde 95’i aşı yaptırmayan kişilerde görüldü.

ORANLAR AÇIKLANDI

Koronavirüs aşısı yaptıranların sadece yüzde 0,004’ünden azı virüs nedeniyle hastaneye başvururken yüzde 0,001’den az kişi de virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Koronavirüs aşısı yaptıranların nadiren virüse yakalandığına ve bu oranın aşılı kişilerde yüzde 1’in altında olduğuna dikkatin çekildiği araştırmada, aşı yaptıran 163 milyondan fazla kişiden yaklaşık 6 bin 600 kişide Covid-19 görüldüğü belirtildi.

DELTA VARYANTI VAKA SAYILARINI ARTTIRDI

Hindistan’da görülen Delta varyantının ABD’de de görülmeye başlamasıyla ülkedeki vaka ve ölümlerde yeniden artış gözlemlendi.

Johns Hopkins Üniversitesinin verilerine göre, ABD’deki yeni vakaların yaklaşık yarısı (yüzde 46) Florida, Texas, California, Louisiana ve Missouri eyaletlerinde kaydedildi.

California hariç vaka sayılarında artışın görüldüğü bu eyaletlerde nüfusun yarısından azı koronavirüs aşısı yaptırdı.

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com