Ana Sayfa Siyaset 31 Temmuz 2021 24 Görüntüleme

DP Lideri Uysal: “Bu gidişle Türk Milleti sizi terlikle kovalayacak”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak AKP’nin ilk seçimde millet tarafından gönderileceğini söyledi. Uysal “Bu gidişle Türk Milleti sizi terlikle kovalayacak” dedi.

Uysal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son dönemde ülkemizde yaşanan ve tüm milletimizin canını yakan yangınlara yeterli şekilde müdahalede bulunulamamış olmasını sert bir dille eleştirdi. Uysal, kısa video paylaşarak “İkili görüşmelerde bayrağa sahip çıkamadınız. Askerin başına çuval geçirildi. Askere sahip çıkamadınız. Memleket yol geçen hanı, sınıra sahip çıkamadınız. Siz neyi ar sayarsınız, söyleyin onu konuşalım” dedi.

Uysal Twitter hesabından şu mesajları paylaştı:

“Salgınlar, afetler, yangınlar her ülke ve devlet gibi Türkiye’nin de idari olarak bağışıklık sistemi, demokrasisi, hukuku ve toplumsal birlikteliği için bir turnusol testi vazifesi görüyor! Ülkenin, AKP iktidarında 19 yılda ne kadar derin bir sistematik çöküş yaşadığını gördük. AKP elindeki devlet’in neresini tutsanız elinizde kalıyor. Ormanlarımız cayır cayır yanıyor, Türk Hava Kurumu Kayyumu, AKP’li eski Bakan düğünde, oynaşta! AKP’nin zihinsel, fikri ve vicdani olarak çürümüşlüğünün apaçık dışa vurumu! Yıkım mühendisliği projesi olarak AKP (uzun bir dönem FETÖ ile birlikte), “işleyen tüm kurumlar işlemez hale nasıl getirilir ve ele geçirilir projesi”nin mimarı ve uygulayıcısı oldu. AKP’li bakanları ödüllendiren Rıza Sarraf’a Numan Kurtulmuş eliyle ödül veren AKP, kara para aklama soruşturmasından aranan Sezgin Baran Korkmaz’ı da unutmamış, THK Mütevelli Heyet Üyesi yapmış! Tebrikler AKP! Siz de ödülü hak ettiniz! Ödülünüz ilk seçimde! Envanterimizde güya ülkemizin şanını yükseltecek 13 keyif uçağı var ama yangın söndürme uçağı yok, öyle mi? Envanterde yangın uçağı yok ama beyler, bakanlar ve Cumhurbaşkanı rahat uçsun, keyif yapsın diye 13 uçak var!”

BUNLAR İYİ GÜNLERİNİZ

“Bu günler AKP’nin iyi günleri! Bu gidişle çöküş ve çürümüşlüğün sonunda Türk Milleti sizi deyim yerindeyse terlikle kovalayacak! Önce sizi ülkeyi ve kaynaklarını beraber yağmaladıklarınız ifşa ve ihbar edecek! Bilesiniz ki AKP’yi kurtaracak hiçbir demokratik formül yok. AKP elinde Türkiye bir faciadan diğerine koşuyor! Kendinizi kurtarmak için ülkeyi felakete sürüklemeyi göze aldınız, biliyoruz. Ama bilesiniz ki AKP’yi kurtaracak hiçbir demokratik formül yok. Ülkenin bakanları sanki ‘Olay Yeri İnceleme Memuru’. Sizin göreviniz olağanüstü olayları öngörmek, tedbir almak! Tek politikanız yangın, salgın, felaket yaşandıktan sonra ‘vergiler ötelendi’ açıklaması yapmak! Bu ülkede Şahinler, Erenler, Necmeddin Öğretmenler, Ayyüceler bitmez, Seyit Onbaşıların ruhu bir başka bedende hayat bulur! Kupon Arazi değil diye sınıra, askere, bayrağa, ormanlara sahip çıkmadın AKP, neyi ar sayarsınız?”

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com