Ana Sayfa Gündem 31 Temmuz 2021 36 Görüntüleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yanan evlere 50 bin TL’ye kadar eşya yardımı yapılacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangından zarar gören evlere 50 bin TL’ye kadar eşya yardımı yapılacağını söyledi.

Erdoğan, Marmaris’te yangından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Ardından açıklama yapan Erdoğan şunları söyledi:

“Marmaris’teki yangında hava araçlarının yanında 80 arazöz, 35 tanker, 31 iş makinesi, 176 hizmet aracı, 1400 personel görev yapmaktadır. Tehlike altında olan mahalleler boşaltıldı. Vatandaşlarımız güvenli yerleşim yerlerine aktarılmıştır. Barınma, gıda, temizlik malzemesi ve benzeri ihtiyaçlar için gereken her türlü tedbirin alındı ve her türlü ikmal mekanizması oluşturuldu. Yangında Şahin Akdemir kardeşimizi kaybetmiş olmamız en büyük üzüntümüzdür. Türkiye, Şahin’i ve onun gibi canı pahasına ülkesini korumanın mücadelesini verenleri asla unutmamıştır, unutmayacaktır.”

MİLAS YANGINIYLA İLGİLİ 1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

“Milas’taki yangınla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur. Türkiye bu yangınların izlerini kısa sürede silecektir. Her türlü kaybı telafi edebilecek güce ve imkana sahibiz. Bu, siyaset konusu yapılacak bir mesele değil. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına müsaade edemeyiz. Can kaybı dışındaki her kaybı telafi edecek güce sahibiz. Yanan alanlarda fidan dikimine ilk yağmurla başlayacağız.”

50 BİN TL EŞYA YARDIMI

“Zarar tespitleri yapıldı, gereken yapılacak. Yangından etkilenen bölgelerde ortaya çıkan acil ihtiyaçları karşılamak için şu an itibarıyla 50 milyon TL ödenek gönderilmiştir. Yanan ve hasar gören evlere öncelikle 50 bin liraya kadar eşya yardımı yapılacak, ev kiralayanlara kira yardımı yapılacak. Vergiler ertelenecek, SGK primleri ertelenecek, esnaf kredileri ödemeleri, tarım kredi ziraat borçları ertelenecek. Faizsiz esnaf kredisi verilecek. Bir ay içinde evlerin yapımına başlayacağız.”

PolitikYol

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com