Ana Sayfa Eğitim 13 Temmuz 2021 27 Görüntüleme

Eğitim verdikleri kampüse alınmayan Boğaziçili akademisyenlerden suç duyurusu

Boğaziçi Üniversitesi’nde özel güvenlik görevlileri tarafından kampüse alınmayan akademisyenler, bugün suç duyurusunda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “sağlık ve güvenlik riskleri” gerekçe gösterilerek kampüslere giriş ve çıkışların 5 Temmuz 2021 Pazartesi gününe kadar kısıtlanmasına tepki göstermek için kampüse giden ve özel güvenlik görevlileri tarafından kampüse alınmayan akademisyenler, bugün suç duyurusunda bulundu.

SUÇ DUYURUSU

3 Temmuz Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi atanmış yönetiminin “sağlık ve güvenlik riskleri”ni neden göstererek kampüslere giriş ve çıkışların 5 Temmuz 2021 Pazartesi günü sabahına kadar kısıtlandığını açıklamasının ardından, aynı gün ofislerinde çalışmak için kampüse giden ve özel güvenlik görevlileri tarafından kampüse alınmayan akademisyenler, bugün haklarının gasp edildiğini, TCK’nın 117., 154., 112. ve 119. maddelerinin ihlal edildiğini söyleyerek suç duyurusunda bulundu.

ÖĞRENCİLER DE OKULDAN ATILMIŞLARDI

Boğaziçi Üniversitesi kampüslerine giriş 3-5 Temmuz tarihleri arasında kısıtlanmış, konuya ilişkin yapılan açıklamada, kararın gerekçesinin “güvenlik ve sağlık riskleri” olduğu kaydedilmişti. Söz konusu karar, tepki çekmişti. 3 Temmuz Cumartesi, kampüste çadır nöbeti gerçekleştiren öğrenciler açıklama yapmak için Güney Kampüs kapısına yürümüş, burada özel güvenlik görevlileri tarafından darp edilerek kampüs dışına atılmışlardı.

Dokuz8

Yorumlar

Tema Tasarım | Osgaka.com