İYİ Partili Sezgin: Kasa boşaldı; iktidar, subay ve astsubayların emekli maaşına göz koydu

0
12018

İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, 27 Haziran’da gerçekleştirilen OYAK Genel Kurulu’nda OYAK Emekli Maaşı Sistemi üyesi subay ve astsubaylara ödenen maaşın % 33 oranında azaltılmasına tepki gösterdi.

OYAK’ın % 20,5 olarak açıklanan yıllık kar payı oranına rağmen, maaşların yaklaşık % 33 oranında düşürülmesini eleştiren Sezgin, “Emekli askerlerin maaşlarından ne istiyorsunuz? Berbat ettiğiniz ekonomiyi o maaşları kırparak mı kurtaracaksınız?” şeklinde konuştu.

“Demokratik ülkelerde emeklilerin maaşları yükseltilirken Türkiye’de iktidarın emekli askerlere yaptığı bu uygulama ayıptır” ifadelerini kullanan Aydın Milletvekili Sezgin, koronavirüs salgını nedeniyle bütün gelişmiş ülkelerde emeklilerin maaşlarında iyileştirmeye ek olarak, doğrudan nakit desteği de sağlandığını belirtti.

Aydın Sezgin, 2009 yılından bu yana ilk defa OYAK Emekli Maaşı Sistemi’ndeki maaşlarda düşüş yaşandığını belirterek, bu düşüşün iktidarın ülkeyi içine soktuğu ekonomik krizin de bir yansıması olduğunu belirtti.

Benzer Haberler  Aydın Sezgin: Çevre Bakanlığı neden ısrarla JES'lere sahip çıkıyor?

Bir Cevap Yazın