Bakan Pakdemirli’den ‘hobi bahçeleri’ uyarısı: Yasalara uygun olmayan bir faaliyet

0
180

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum; bu arazilerde hiçbir zaman hissedar olamayacaksınız ve tasarruf hakkınız bulunmayacak. Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli hobi bahçeleriyle ilgili açıklama yaptı. Hobi bahçelerinin yasalara uygun olmayan bir faaliyet olduğunu ifade eden Pakdemirli, “Cezai müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz” dedi.

Bakan Pakdemirli’nin açıklamaları şöyle:
“Özellikle koronavirüs salgınından sonra vatandaşlarımızın doğayla iç içe olabildikleri hobi bahçelerine yönelik ilgisi arttı. Ne kadar güzel değil mi? Hayır değil. Hobi bahçeleri yasalara uygun olmayan bir faaliyet. Cezai müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz. Aradaki aracılar kazansın diye tarım arazilerimizi çölleşmenin kucağına atmayacağız, suyumuzun bu kadar fütursuzca kullanılmasına müsade etmeyeceğiz, insanımızın tarıma olan ilgisinin kullanılarak kandırılmasına da göz yummayacağız! Noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum; bu arazilerde hiçbir zaman hissedar olamayacaksınız ve tasarruf hakkınız bulunmayacak. Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir”

Benzer Haberler  Salgının merkezinde yaklaşık 10 milyon kişiye koronavirüs testi!

Bir Cevap Yazın