Gelecek Partisi #EYT için yeni ve kapsamlı bir çözüm planı açıklayacak

0
238

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, EYT’lilerin sorunun çözümü noktasında yeni bir model geliştirdiklerini belirterek yakın zamanda basın açıklaması yapacaklarını söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili olarak “EYT’lilerin sorununa bir çözüm bulacağız. EYT konusunda eğer koronavirüs olmasaydı, zaten kapsamlı bir çözümü açıklayacaktık. EYT’lilerin oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarıyla geniş kapsamlı istişareler yaptı arkadaşlarımız, anketler yaptık. Sayıları bile tam bilinmeyen fakat çok ciddi bir toplumsal kesimi barındıran ve gerçekten mağduriyet yaşayan bu kesimin taleplerini göz önüne alan bir model gerçekleştirdik. Bu konuda önümüzdeki haftalarda spesifik olarak sadece bu konuyla ilgili bir basın açıklaması yapacağız” dedi.

DETAYLI ÇALIŞMA YAPTIK

Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkan Yardımcısı Kerim Rota ise, “EYT mağdurları yoksulluk sorununun çok çok önemli bir parçası, bu konuyla ilgili çok detaylı çalışmalar yaptık. Burada önemli olan şu, EYT mağdurlarına sosyal adaleti sağlarken, sosyal güvenlik sistemimizin de dengesinin bozulmasına izin vermeden insan onuruna yaraşır bir çözüm de hazırladık. Bunu da programımızın bir parçası olarak ilerleyen aylarda yapacağımız toplantılarda dile getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler  YÖK eski başkanı Özcan: Dolar bulamıyorken aldığımız S-400'lere ne oldu?

Bir Cevap Yazın