Trump’tan koronavirüsle mücadele için kafa karıştıran Suriye benzetmesi: Erdoğan da sonunda Kürtlerle anlaşmayı kabul etti

0
1964

ABD Başkanı Donald Trump, Fox News haber kanalında canlı olarak yayınlanan programda koronavirüs salgınına ilişkin soruları yanıtladı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sosyal mesafe uygulama kararını değerlendiren Trump, sosyal mesafeye başta kendisinin de karşı çıktığını ancak daha sonra salgınla mücadele için en iyi yöntemin bu olduğunu anladığını belirtti.

Sosyal mesafe uygulamasına ilişkin görüşlerinin değişmesini, Türkiye ile PYD/YPG arasındaki anlaşma sürecine benzeten Trump, sonunda her iki tarafın da anlaşmayı kabul etme noktasına geldiğini ifade etti.

“Erdoğan Türkiye’yi seven bir adam. Kürtlerle anlaşmayı kabul etti”

“Sosyal mesafeden memnun değildim. Ama yapmak zorundaydım. Türkiye ve Suriye örneğini vermek istiyorum. Kürtlerle bir anlaşma imzalayın ve barış yapın dedim. Erdoğan istemedi. Erdoğan Türkiye’yi seven bir adam. Anlaşmayı imzala dedim. Gerçekten istemiyordu… Kürtler de gerçekten istemiyordu … Birden bire savaşmaya başladılar. Kavga, kavga, kavga, kısır döngü…. Ve diğer ülkeler de dahil oldular.” ifadelerini kullanan Trump,  “Şimdi anlaşma imzalamaya tamam dedi iki taraf da. (Bu noktaya gelebilmek için) bir süreye ihtiyacımız vardı.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Fox News

Benzer Haberler  Lagarde: Salgın 1,5 trilyon ek borçlanmaya yol açabilir

Bir Cevap Yazın