Başkan İmamoğlu: “Zam yaptığımız için mutlu da huzurlu da değiliz”

0
212

İETT’nin çalışanlarına yönelik düzenlediği ödül töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyu ulaşım zammına getirdi ve şunları söyledi:

“Doğru; biz, zam yapmak zorunda kaldık. Bundan, asla ve asla mutlu değiliz. Huzurlu da değiliz. Akaryakıta, bakım unsurlarına gelen, yüzde 40’ı 45’i aşmış, yüzde 50’lileri bulmuş zam oranlarından dolayı, bu zammı yapmak zorunda kaldık. Ama bundan sonra, hem daha iyi ve eksiksiz hizmet etmek hem filosunu yenilemek, bu eksikliği de yatırım yaparak gidermek zorunda olduğumuzu ve bunu yapacağımızı halkımıza duyurmak isterim.”

İETT tarafından düzenlenen “Performans Gelişim Sistemi Ödül Töreni”ne katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu,  ulaşım sektörünün, vicdani ve ahlaki duruşuyla örnek olması gereken alanlardan birisi olduğunu vurguladı.

“İSTANBUL’UN BİRER HİZMETÇİSİ, DENETLEYİCİSİ OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN”
Son günlerin çok konuşulan “ulaşım zammı” konusuna da değinen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Doğru; biz, zam yapmak zorunda kaldık. Bundan, asla ve asla mutlu değiliz. Huzurlu da değiliz. Keşke, zam yapmadan bu şehirdeki insanlara hizmet etmeye devam etsek. Ama ne yazık ki, bu sene zam yapmasaydık, bütçeden sübvansiyon rakamlarımız neredeyse 3 milyar 600 milyon liranın üzerine çıkıyordu. Bu rakamlar, büyük rakamlar. Ama bütçeyi döndürebileceğimiz rakamlar değil. Bu bakımdan, Türkiye’nin koşulları, özellikle akaryakıta, bakım unsurlarına gelen, neredeyse 1 yıldaki zam oranı yüzde 40’ı 45’i aşmış, yüzde 50’lileri bulmuş olmasından dolayı, bu zammı yapmak zorunda kaldık. O bakımdan, halkımıza bu anlamda, elbette üzgün olduğumuzu belirtiyoruz.

Ama bundan sonra, hem daha iyi ve eksiksiz hizmet etmek hem filosunu yenilemek, bu eksikliği de yatırım yaparak gidermek zorunda olduğumuzu ve bunu yapacağımızı halkımıza duyurmak isterim.  Lütfen, İstanbul’un birer hizmetçisi, birer denetleyicisi, birer gözlemcisi olduğunuzu unutmayın. Güler yüzle, huzurlu bir görüntüyle İstanbul halkına hizmet etmeye devam ediniz.”

Benzer Haberler  İzmir'de '​Biz Varız' dayanışmasında 200 bin gıda paketi hedefi aşıldı

İmamoğlu, konuşmasının ardından ödüle değer görülen İETT çalışanlarına plaketlerini verdi.

 

Bir Cevap Yazın