Twitter 5 bin çalışanına gönderdiği mesajda ofislere gelmeme çağrısı yaptı, çalışanlarına evden çalışmalarını istedi.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 4 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını nedeniyle pek çok şirket çalışanlarına evden çalışma talimatı verdi.

BBC’de yer alan habere göre, benzer bir karar veren Twitter dünya genelindeki tüm personelin yeni bir uyarıya kadar zorunlu olarak evden çalışacağını duyurdu. Firma, 5 bin çalışanına virüsün yayılmasının engellenmesi için evden çalışma tavsiyesinde bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnsan Kaynakları Direktörü Jennifer Christie, “Bu kararı almamızın nedeni Covid-19’un ofislerimizde yayılma olasılığını azaltmaktır” dedi.

Sosyal medya devi, bu hafta başında personeline evden çalışmaları tavsiyesinde bulunmuştu fakat bunu zorunlu hale getirmemişti.

Apple, Amazon, Microsoft ve Google gibi internet ve teknoloji şirketleri, ofislerindeki personele evden çalışmaları tavsiyesinde bulunmuştu. Twitter, Silikon Vadisi devleri arasında tüm çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getiren ilk şirket oldu.

Kaynak: Yeniçağ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here