Bill Gates, hayır işleri için kurduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı ile, koronavirüsle mücadele için evlere test kitleri gönderilmesine fon sağlayacağını bildirdi.

Bugüne kadar çok sayıda hayır işinde yer alan teknoloji dünyasının en tanınan isimlerinden Gates, koronavirüs karşısında da sessiz kalmadı. Koronavirüse karşı evde yapılacak testleri destekleyen Gates, evlere test kitleri gönderilmesi için fon sağlayacağını bildirdi.

Bill ve Melinda Gates Vakfı tarafından finanse edilen Seattle Flu Study (Seattle Grip Çalışması) şimdilerde kaynaklarını projeye uyarlamak için çalışıyor. Bunun sonucunda ilk etapta Seattle çevresindeki evlere ev tipi koronavirüs testi gönderilecek.

Şu an koronavirüs dünyada tüm hızıyla yayılmaya devam ederken, evde yapılacak testlerin, koronavirüs yaygınlığını önlemek adına önemli bir hamle olduğu düşünülüyor.

Gates, Corona Virüs salgınına karşı yalnızca test kitleri göndermekle katkıda bulunmuş değil. Gates Vakfı’nın geçtiğimiz hafta da koronavirüs tespit ve tedavisine 100 milyon dolar bağışta bulunduğu biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here