Varlığı bilinen tek “Nintendo PlayStation” konsolunun sahibi değişiyor. Efsanevi prototip için açık arttırma, geçtiğimiz gün 300.000 dolar teklif verilmesi ile beraber sonuçlandırıldı. Alıcı payı ile beraber açık arttırmayı kazanan kişinin oyun tarihinin bir parçasına sahip olmak için 360.000 dolar ödeme yapması gerekecek.

Öne çıkan tüm açık arttırmalarda olduğu gibi, bu cihazın da büyük teklifler alması bekleniyordu ve bir süre boyunca bu beklenti karşılandı. Hatta Oculus kurucusu Palmer Luckey de açık arttırmaya katıldı. Ancak, açık arttırma, oyun tarihinin bir parçası için en pahalı fiyat rekorunu kırmış olsa da, satıcılar daha fazlasını bekliyordu.

Bu cihazın, Sony’nin kendi oyun donanımını yaratma konusunda ilk denemesi olduğu düşünülüyor. Cihaz, Super Nintendo Entertainment System’a (SNES) dahili bir CD-ROM ekliyor. Eğer Sony ve Nintendo ortaklığı devam etmiş olsaydı, Nintendo Playstation ile SNES’in CD oyunlarının oynatılması mümkün olacaktı. Ancak Nintendo ile ortaklığın bozulmasının ardından Sony tek başına yola devam ederek ilk PlayStation’ı piyasaya sundu.

Kaynak: CHIP

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here